Dušičky, Samhain, Halloween

Dušičky, Samhain, Halloween

Kolo roku se opět pootáčí a vstupujeme do temné části roku, kdy nás čekají krátké dny, dlouhé večery a noci, zima.

Hlavním svátkem tohoto období jsou Dušičky, které slavily už naši předci. Můžete se setkat i s názvem Samhain nebo Halloween. Jedná se o největší a nejtajemnější svátek, který se slaví mezi 31.10.-2.11. 

Dušičky jsou svátkem smrti, zemřelých, předků, temnoty a transformace. 

Jsou hranicí mezi dvěma ročními obdobími – létem a zimou. Pro naše předky tedy Dušičky znamenaly začátek nového cyklu, kdy se setkával starý rok s novým. V tomto období je brána mezi naším světem a zásvětím otevřená, a tak se zemřelými snadněji vstupujeme do kontaktu. Pokud se vnitřně ztišíme, můžeme od zemřelých získat vzkaz, vnímat jejich přítomnost nebo se nám o nich může zdát sen, prostřednictvím kterého s námi komunikují. 

S Dušičkami je také spojený kult předků. Mít dobrý vztah s našimi předky je totiž velice důležité. Přes rodové linie a z našich kořenů čerpáme sílu, moudrost, zkušenosti, ale i rodové zátěže. Proto je dobré na naše předky nezapomenout, poděkovat jim za jejich lásku a ochranu a zapálit pro ně svíčku, aby mohli najít cestu na druhý břeh. Vzpomeňme si i na ty, které jsme osobně neznali. O našich předcích si můžeme v rodinném kruhu vyprávět příběhy, prohlédnout fotoalba a zavzpomínat na ně s šálkem teplého čaje. Doporučuji také navštívit poslední místa jejich odpočinku a pravidelně pečovat o hroby. 

Využijme temné a syrové energie tohoto svátku a udělejme si více času pro sebe, pro nahlédnutí do našeho nitra, sebereflexi, očistu (vnitřní i vnější) a zpomalení. Vydejme se do naší vnitřní temnoty a setkejme se s našimi stíny. Propusťme vše, pro co už v našem životě nemáme místo a rozlučme se s tím. Uložme to do země a pohřběme to. Matka Země má léčivou sílu a pomůže nám to přetransformovat, aby se později mohlo zrodit něco nového. 

Přeji vám magické a transformativní Dušičky.

Autor: Vilemína

25.10.2022

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.