Jarní vnitřní i vnější detox

Jarní vnitřní i vnější detox

Jaro je tu s námi už nějaký čas, a tak ráda využívám jeho svěží a čerstvou energii. Stejně jako se na jaře obnovuje a probouzí k životu příroda, i my se probíráme ze zimního spánku. Máme za sebou období, kdy jsme více setrvávali ve svých domovech. Pokud jsme se přes zimu dostatečně věnovali sami sobě, jistě jsme v temných dnech nalezli skryté dary a poklady, které nyní vynášíme ven na světlo. 

Letos mi to ale díky pandemii přijde jiné. Příroda je v těchto dnech plná hojnosti a v rozpuku, nicméně současná situace nás stále drží v našich domovech se svými rodinami. Jako bychom v sobě, klidu a zpomalení měli ještě zůstat. Dostali jsme jedinečnou příležitost a prostor pro zamyšlení se nad sebou a našimi životy. Jednou, až pandemie odezní, vyjdeme ven ze svých bezpečných úkrytů a po naší proměně začneme rozsévat to, co se v nás zrodilo v době temna. Jako ta housenka, co v kukle prošla proměnou a veškeré své síly vložila do vyklubání se ven. Avšak místo housenky z kukly vylétl krásný, silný motýl, který využíval své dary, pomáhal světu, a tím plnil své poslání. Proto využijme toto přelomové období co to jen jde. 

Jaro je spojeno s očistou na všech úrovních. Přes zimu v nás něco starého zemřelo a na jaře se něco nového rodí. Proto odevzdejme a nechme z našich životů odejít vše nepotřebné, co nám již neslouží. Ukliďme si naše domovy a očistěme je od starých věcí, krámů a harampádí, které v nich skladujeme. Každá věc v sobě totiž nese určitý energetický, emoční otisk, který má souvislost s tím, jaký vztah máme k člověku, který nám ji daroval, s jakou situací ji máme spojenou, k čemu daná věc slouží, s jakým pocitem ji užíváme atd. Tohle vše nám častokrát nevědomky bere naši sílu. Čím více lpíme na věcech a máme tendence majetek hromadit, tím více jsme oslabeni a závislí na předmětech, kterým odevzdáváme naši sílu. 

Proberme naše šatníky a vše, co si necháváme pro strýčka Příhodu, nebo jsme na sebe delší dobu nevzali, a dejme to třeba potřebným. 

Pro důkladnou energetickou očistu našich domovů doporučuji provést tzv. rituální mytí podlah. Podlahy se myjí podobnou směsí, která se využívá pro očistné koupele. Základní složkou této směsi je voda, sůl a byliny (např. andělika, třezalka). Umývání podlah je potřeba provádět vědomě a spojit ho s určitou zaříkankou/modlitbou.  

Udělejme si pořádek i ve svých vztazích. Pokud je nám dlouhodobě kontakt s určitým člověkem nepříjemný, je pro nás toxický a nic nám nepřináší, omezme ho nebo úplně přerušme. Uvidíte, kolik času vám zbude pro sebe a své blízké. Navíc váš čas bude správně využívaný a nebudete jím mrhat tam, kam nechcete a stojí vás to moc úsilí. 

Očistěme také naše těla, bez kterých bychom na našem světě nemohli být. Choďme více do přírody, věnujeme dostatek času pohybu, ideálně na čerstvém vzduchu, a pokud možno zdravé stravě bez chemie a konzervantů. Můžeme také využít síly bylin, které v této době můžeme nasbírat v přírodě. Naše duše nám za to bude vděčná.

V neposlední řadě je dobré se zaměřit i na svůj vnitřní svět. Pokud nás něco tíží, nedržme to v sobě nadále. Vypusťme to ven! Projevme naše emoce takové jaké jsou, bez omezování a hodnocení. Dovolme si zdravým způsobem projevit náš vztek, smutek, frustraci a beznaděj. Vykřičme ven tyto pocity, vybušme je do polštáře, vyběhejme je. Nebo je vložme do kreativní tvorby – vymalujme je… A až je odevzdáme, obejměme sami sebe, projevme si soucit a utěšme se.

Spojme se v tomto období sami se sebou, zapusťme kořeny naší bytosti do léčivé země a ukotvěme se v sobě. Buďme sobě tím nejlepším přítelem a spojencem. Je to dar a máme ho v sobě každý. Jen k němu najít klíč. 🙂

Autor: Vilemína

20.4.2020

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.