Naše první setkání s vlkem

Naše první setkání s vlkem

Před pár dny jsme se poprvé ve svém životě setkali s vlkem.

Věděli jsme, že vlci obývají šluknovský výběžek, ale nepočítali jsme, že bychom měli to štěstí se s nimi setkat. Nicméně touhu pozorovat je v přírodě mám v sobě už velice dlouho.

Vlk je jedním z mých silových zvířat a už dlouho s ním mám silné spojení. Vždy mě to k nim hodně táhlo a v životě se mi objevovali různými způsoby, ať už to bylo při šamanském cestování, návštěvou vlčího výběhu na Srní (NP Šumava) nebo seznámením s vlčím kultem (vyznavači totemu vlka), jejich vírou a rituály. Jeden čas jsem se dokonce chtěla přidat k vlčím hlídkám. Ostatně i u nás na severu si nás přitáhla Vlčí hora 

Ale teď už k našemu setkání..

Došlo k němu na lesní cestě, kudy jsme projížděli. Řídila jsem auto a kochala se krásnou krajinou a z ničeho nic mi do cesty vběhl vlk. Ani jsem si ho nestačila pořádně prohlédnout, protože stejně rychle, jako mi vběhl do cesty, zmizel v hlubinách lesa. Ale jeho silný ocas, rychlé nohy a ladné skoky si pamatuji doteď.

Bylo to sice krátké setkání, ale odnáším si z něj silný prožitek.

Když jsem se tím pochlubila našemu panu domácímu z chaloupky v Srbské Kamenici, do které se již brzy odstěhujeme, prozradil mi, že kousek od chaloupky byli vlci několikrát pozorováni. Svěřil se mi, že vlk je pro něj magické zvíře a že jím žije. Proto ho má také vytetované na svém těle. Navrhl, že se vlky s jeho kamarádem z vlčích hlídek pokusíme společně vystopovat. Možná, že když jim budeme blíže, tak lépe porozumíme jejich životu a leccos se dozvíme i o sobě.

Takže jak je vidět, vlk si ke mně v tomto nádherném kraji našel cestu a těším se na naše další setkání. Ať už v krajině vnitřní nebo vnější.

Autor: Helena

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.