Život v chaloupce na větrném vršku (5. část)

Život v chaloupce není zrovna moc komfortní, ale právě něco takového jsme při odchodu z Prahy hledali. Přesněji řečeno se jedná o 150 let starou podstávkovou chalupu, kterou v bývalých Sudetech postavili Němci. A protože si Němci potrpí na kvalitu, i naše chaloupka je dostatečně odolná proti nejrůznějším vlivům.
Samozřejmě jsme ji nejprve museli energeticky očistit od zastaralých energií, které v prostoru zůstaly. V chaloupce jsem vnímala energetické stopy po německé rodině, která v ní tehdy pravděpodobně žila. Dokonce jsem jednou v noci, téměř před usnutím, slyšela mluvit německy hovořící ženu. Další dny se mnou ještě navázalo kontakt malé dítě. Celou situaci jsem nejprve prověřila a následně jsem tyto energetické stopy transformovala a odevzdala Velkému Duchu.
V chaloupce netekla ani teplá voda a nebyla tam koupelna, takže jsme se s Martinem myli v dětské vaničce našich domácích. Abych řekla pravdu, vlastně nás to činilo šťastnějšími, než když jsme žili v městském bytě, kde jsme měli vše na dosah ruky. Chaloupka se stala naším velkým učitelem. Díky ní se snažíme lépe hospodařit s vodou, používat šetrnou ekologickou drogerii a více času trávit venku. Více si vážíme darů, jako je voda a teplo. Zkrátka se nám zde žije jednodušeji. Ale nehledejte v tom prosím romantiku ani pohádku. Když je nám zima, nejprve si musíme opatřit dříví, naštípat ho a teprve pak si můžeme zatopit. Za pořádnou sprchou jezdíme na jógu, do bazénu či sauny. Autobus do města tu jezdí jednou za dvě hodiny, přičemž mi trvá půl hodiny, než dojdu na zastávku.
Toto místo nás učí žít jiným životním stylem, který nám dává mnohem větší smysl. Od doby, co jsme přišli do této oblasti, si stále procházíme velikou vnitřní proměnou, která se samozřejmě projevuje i navenek. Více si všímáme toho, co jíme, kde nakupujeme potraviny a hodně omezujeme maso. Měníme styl oblékání a upřednostňujeme kvalitní materiály jako je čistá bavlna nebo len. V šatníku už mám jen pár opravdu kvalitních kousků. Už si ani nedokážu představit, že bych si pro nové oblečení zašla do klasického obchoďáku. Postupně se zbavujeme přebytečných a nepotřebných věcí a stávají se z nás minimalisté.
Martin pomáhá rodince s rekonstrukcí chaloupky, aby se do ní mohli ještě před zimou nastěhovat. Díky tomu sbírá spoustu nových zkušeností a dovedností, které se nám v životě budou jistě hodit.
Musím říct, že jednou za čas sdílet společný prostor s jinou rodinou, je pro mě velice přínosná a zajímavá zkušenost. Dává mi možnost naučit se lépe spolupracovat a komunikovat s druhými, sdílet naše životy a být si blíže. Bez bariér mezi sebou, s důvěrou, otevřenou myslí a čistým srdcem. I v Praze jsme uvažovali o tom, že bychom si chtěli vyzkoušet komunitní bydlení, ale nakonec jsme od toho upustili. Nicméně Velký Duch nám tuto zkušenost rád dopřál, ale v jiných podmínkách.
Zdejší kraj dokáže být drsný, ale když mu dáte svou lásku a péči, oplatí vám to velikou hojností. Zimy zde bývají dlouhé, temné a dost větrné, často jsou neprůjezdné silnice a je tu téměř mrtvo. Ale to má právě své kouzlo. 🙂
Autor: Helena Vilemína