Znamení v krajině: jezevec

Znamení v krajině: jezevec

Před nějakou dobou jsem s kamarádkou vyrazila ven procházku, abych z přírody načerpala nové síly a využila jejích darů. A taky abych s mou přítelkyní posdílela nové události v našich životech 🙂
 
Šly jsme po cestě a najednou mi do cesty vstoupil jezevec, do kterého jsem málem vrazila. Pohled na jezevce mnou naprosto otřásl. Byl totiž mrtvý!
 
Se smrtí jsem se rozhodně nesetkala poprvé. Jsem s ní v úzkém kontaktu již od dob dospívání a pokaždé mi ukáže a odhalí něco jiného.
 
Jezevec byl od pasu dolů sežraný, byla vidět pouze jeho žebra a ohlodaná páteř. Hlava a hrudník zůstaly netknuty, takže v horní části vypadal jako živý. Byl to neuvěřitelný pohled, který na mě hluboce zapůsobil. Viděla jsem v tom důležité znamení a zprávu, kterou mi jezevec předával formou symbolů a zrcadlení.
 
S kamarádkou jsme ho odsunuli stranou mimo cestu a pokračovaly dál v procházce. Ale stále se mi ten obraz vracel na mysl a věděla jsem, že jeho poselství potřebuji rozklíčovat.
 
Druhý den jsme s mou přítelkyní opět vyrazily ven a vydaly se stejnou cestou. Když jsme došly na místo, kde jsme předchozí den našly mrtvého jezevce, byl už pryč. Jediné, co po něm zůstalo, byla jeho srst, která byla ve tvaru kruhu. Bylo to zvláštní a opět mě to nutilo přijít jezevcově zprávě na kloub.
 
Když jsme se s kamarádkou rozloučily, rozhodla jsem se pustit do stopování zprávy od jezevce.
Nejprve jsem se zaměřila na veškeré symboly a archetypy, které jsem vnímala jako důležité – zvíře, černá a bílá, život a smrt atd.
Pak jsem zjišťovala něco více o jezevci a jeho životě:
Jezevec je vzácné zvíře, které patří mezi šelmy. Žije v podzemí většinou v rodinných skupinkách. Ven za potravou vychází jedině v noci. Je to velký stavitel, který staví rozsáhlé nory, kterým se říká hrady. Jeho síla je v tlapách a stisku tlamy. Jezevec je také velice hlučný. Svými hlasitými projevy, jako je mručení, funění, frkání a vrčení, komunikuje a vyjadřuje své emoce – agresivitu, strach, spokojenost, vzrušení apod.
 
Všechny tyto informace jsem využila pro rozklíčování zprávy od jezevce.
Pro stopování jsem využila znalosti z Medicine Wheel, což je prastaré učení o posvátném kruhu síly, které se dochovalo až do dnes díky tradici Twisted Hairs.
 
Stopování zprávy mi nakonec vyjevilo své tajemství, které souvisí s tématy života a smrti, dualitou, rovnováhou, strachem, vnitřními stíny, dětstvím, dospělostí a transformací. Znamení jezevce mě hluboce zasáhlo a s tématy, které mi vyjevil, dále pracuji.
 
Svět, ve kterém žijeme, je úžasné a nádherné místo, které nám poskytuje hojnost prožitků a zkušeností, ať už příjemných nebo nepříjemných. Každopádně všechny jsou pro nás přínosné, i když si toho nejsme vědomi. Když se ztišíme a naučíme se vnímat naše okolí, které je tím nejlepším učitelem, porozumíme tím více sami sobě. Pochopíme, proč prožíváme různé situace, z jakého důvodu nám do života vstupují určití lidé a co nám mají předat. Tím se vymaníme z pozice oběti, která nemá moc nad svým životem. Jsme pak blíže k sebepřijetí a staneme se tvůrci vlastního života.
 
Autor: Helena Vilemína

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.