Doprovázená pouť

Už v dávných dobách lidé putovali na různá silová a energeticky významná místa v přírodě. Pouť navazuje na tyto původní tradice.

 

Pouť nám zprostředkovává hlubší kontakt se sebou samým a s tím, co nás přesahuje.

 

Spojení s přírodou nám při pouti umožňuje uvolnit svou mysl, naladit se 

na bezprostřední dění a spočinout ve stavu všímavosti vůči nejrůznějším podnětům.

 

Krajina, v níž se nacházíme, totiž zrcadlí náš vnitřní svět, vývoj nebo směřování. Můžeme z ní vyčíst životní příběh člověka. 

Skrze různé symbolické prvky, znamení a synchronicitní události se při pouti můžeme setkávat se specifickými postřehy a prožitky, které pro 

nás mají důležitou vypovídací hodnotu. Pokud budeme dostatečně vnímaví a pozorní, můžeme nalézt nápovědy či odpovědi na naše otázky.

 

Pouť nám umožňuje srovnat si myšlenky, nalézt řešení různých situací, učinit rozhodnutí nebo ukončit určitou životní etapu.

Zároveň vede k sebepoznání a osobnostnímu rozvoji.

  

Součástí poutě mohou být i meditační praktiky založené na všímavosti a přítomném okamžiku.

 

Služba zahrnuje konzultaci a doprovázenou pouť.

hiking-1811970_1920

Proč zrovna v přírodě?

Pouť se podobá naší životní cestě. Stejně jako v životě narážíme na různé překážky, 

tak i v přírodě se můžeme setkat s náročným terénem, nepříznivými živly nebo bolestí.

Při pouti zároveň vystoupíte z vaší komfortní zóny a prostředí, které dobře znáte, 
což vám může pomoci získat větší náhled na vaši současnou situaci. 

Pobyt v přírodě přispívá k uvolnění, relaxaci a většímu sebeuvědomění. Můžete ho považovat za základ vaší psychohygieny.

Kde?

Doprovázené poutě probíhají v Čechách. 

Výběr místa si volí poutník, případně volíme takové, které vyhovuje našim aktuálním možnostem.

Kolik to stojí?

Cena vychází z filozofie dar za dar. 

Skládá se ze dvou složek:

    1) odměna za čas – je ve stejné výši, jaký je hrubý příjem z vašeho povolání za shodný čas, který spolu strávíme,

    2) odměna za vlastní pokrok – odvíjí se od vaší spokojenosti a přínosu.

                 Jestli máte zájem o intenzivnější doprovázenou pouť, můžeme se domluvit na několikadenní pouti, včetně přespávání v přírodě.             Tuto možnost nabízím pouze po předchozím osobním setkání.

                           Pokud vás nabídka zaujala, napište na e-mail helena@krajinouduse.cz a popište vaši současnou situaci, s jakým                             záměrem chcete pouť podstoupit a na jakém místě. Nebo mě kontaktujte pomocí kontaktního formuláře zde

Co o poutích říkají klienti?

"K Helče jsem se dostala na doporučení a i já mohu její služby doporučit všem, kteří na sobě chtějí něco změnit. Prošla jsem ve svém životě více způsobů prací na sobě, ale doprovázenou pouť jsem absolvovala poprvé. Během několika hodin jsme společně prošly nejen krásné okolí České Kamenice, ale hlavně tmavá zákoutí mé duše. Krajina, okolí, cesty, kterými jsme procházely, nebo zvuky, které se najednou začaly ozývat, to vše se až neuvěřitelně podobalo tomu, o čem jsem v tu chvíli hovořila a nebo přemýšlela. Helča mě svými pomocnými otázkami dovedla k odpovědím, které vycházely z mého nitra. Pomohla mi zjistit, že se mohu opřít sama o sebe, a to je přesně to, co jsem moc potřebovala. Zjištění, na která jsem během našeho setkání přišla, pro mě byla skutečně osvobozující. Měla jsem možnost na vlastní kůži zažít moc přítomného okamžiku, o které jsem do té doby jen četla. Jsem Helče velmi vděčná, že se na chvíli ujala role průvodce na mé cestě životem a pomohla mi postoupit o krůček dál."
Gabriela Š.