Doprovázená pouť

Už v dávných dobách lidé putovali na různá silová a energeticky významná místa v přírodě. Pouť navazuje na tyto původní tradice.

 

Během pouti putujeme krajinou vnitřní i vnější, což nám zprostředkovává hlubší kontakt se sebou samým a s tím, co nás přesahuje.

 

Spojení s přírodou nám při pouti umožňuje uvolnit svou mysl, naladit se na bezprostřední dění 

a spočinout ve stavu všímavosti vůči nejrůznějším podnětům.

 

Krajina, v níž se nacházíme, zrcadlí náš vnitřní svět, vývoj či směřování. Můžeme z ní vyčíst životní příběh člověka. 

Skrze různé symbolické prvky, znamení a synchronicitní události se při pouti můžeme střetávat se specifickými postřehy a prožitky, které pro 

nás mají důležitou vypovídací hodnotu. Pokud budeme dostatečně vnímaví a pozorní, můžeme nalézt nápovědy či odpovědi na naše otázky.

 

Pouť nám umožňuje srovnat si myšlenky, nalézt řešení různých situací, učinit důležité rozhodnutí nebo ukončit nějakou životní etapu.

Zároveň vede k sebepoznání a osobní transformaci.

 

Pokud budete chtít, můžeme spolu při putování i mlčet. V tichých chvílích se obvykle odehrávají důležité procesy.

 

Součástí poutě mohou být i různé meditační techniky a praktiky založené na všímavosti a přítomném okamžiku.

 

Služba zahrnuje konzultaci a přípravu, doprovázenou pouť, případně seberozvojové praktiky.

hiking-1811970_1920

Proč zrovna v přírodě?

Pouť se podobá naší životní cestě. Stejně jako v životě narážíme na různé překážky, 

tak i v přírodě se můžeme setkat s nepřekonatelnými vrcholy, nepříznivými živly nebo bolestí.

Příroda vás může mnohé naučit, ukazuje nám svou přirozenost, nespoutanost a sílu. Pomůže vám se uvolnit, naladit se na svou

vnitřní moudrost a nechat se vést intuicí. Má také léčivé a očistné účinky, můžeme ji považovat za základ naší psychohygieny.

Zároveň při pouti vystoupíte z vaší komfortní zóny a prostředí, které znáte a můžete se v něm točit v kruhu. 

Kde?

Doprovázené poutě probíhají kdekoliv v Čechách. Místo záleží na výběru klienta a našich časových možnostech.

Kolik to stojí?

Cena vychází z filozofie dar za dar.

  Skládá se ze dvou složek:
                     1) odměna za čas – za strávený čas s vámi dostanu tolik, kolik si sami vyděláte za shodný čas vašeho hrubého příjmu,                      2) odměna za vlastní pokrok – odvíjí se od vaší spokojenosti a přínosu.

                 Jestli chcete prožít intenzivnější doprovázenou pouť, můžeme se domluvit na několikadenní pouti, včetně přespání v přírodě.             Tuto variantu nabízím pouze klientům po předchozím osobním setkání.

Pokud vás nabídka zaujala, napište na e-mail helena@krajinouduse.cz a popište vaši současnou situaci, s jakým záměrem chcete pouť podstoupit a na jakém místě. Nebo mě kontaktujte pomocí kontaktního formuláře zdePoté se domluvíme na termínu, místě setkání a dalších podrobnostech.

Co o poutích říkají klienti?

"K Helče jsem se dostala na doporučení a i já mohu její služby doporučit všem, kteří na sobě chtějí něco změnit. Prošla jsem ve svém životě více způsobů prací na sobě, ale doprovázenou pouť jsem absolvovala poprvé. Během několika hodin jsme společně prošly nejen krásné okolí České Kamenice, ale hlavně tmavá zákoutí mé duše. Krajina, okolí, cesty, kterými jsme procházely, nebo zvuky, které se najednou začaly ozývat, to vše se až neuvěřitelně podobalo tomu, o čem jsem v tu chvíli hovořila a nebo přemýšlela. Helča mě svými pomocnými otázkami dovedla k odpovědím, které vycházely z mého nitra. Pomohla mi zjistit, že se mohu opřít sama o sebe, a to je přesně to, co jsem moc potřebovala. Zjištění, na která jsem během našeho setkání přišla, pro mě byla skutečně osvobozující. Měla jsem možnost na vlastní kůži zažít moc přítomného okamžiku, o které jsem do té doby jen četla. Jsem Helče velmi vděčná, že se na chvíli ujala role průvodce na mé cestě životem a pomohla mi postoupit o krůček dál."
Gabriela Š.