Šamanský buben

Šamanský buben

Šamanský buben je pro spoustu lidí pouhým hudebním nástrojem. Pro mne je ale mnohem více. Buben je mým spojencem a přítelem. Je živoucí bytostí, stejně jako já, a proto je potřeba k němu přistupovat s úctou. Buben má duši a ukrývá v sobě velikou moudrost, kterou nám předává. Ovšem pokud jsme schopni ji vnímat.

Šamanský buben je pro mě prostředníkem mezi hmotným a jemnohmotným světem. Je médiem, které mi pomáhá navodit změněný stav vědomí, tzv. tranz. Za pomocí bubnování se v tomto stavu vědomí vydávám na šamanské cesty do různých realit (světů), ve kterých hledám radu, poznání či léčení od svých průvodců. Jejich pomoc využívám pro sebe, své blízké i klienty.

Častokrát se mluví pouze o bubnu a opomíjí se palička – jeho partnerka. Bez ní by ale buben nikdy nebyl celistvý. To palička udává tempo, směr a hlasitost bubnování. Při šamanském léčení mě palička navádí na místa bubnu, která je potřeba rozeznít. Tím se pak léčí i niterná místa klienta. Díky paličce může buben plnit své poslání, ke kterému byl stvořen. Teprve jejich spojením tvoří silný pár. 

Šamanský buben má léčivé účinky na mnoha úrovních. Jeho zvuk a silné vibrace vás mohou očistit, uvolnit mysl i emoce, uzemnit se. Bubnování pomáhá harmonizovat energetický systém a obnovit rovnováhu.

O buben je potřeba se i patřičně starat. Stejně jako očišťuji svou energii, pečuji o svůj buben. Když cítím, že je to potřeba, očišťuji ho pomocí vykuřování. Občas se může stát, že je buben po šamanské práci zesláblý a potřebuje “nakrmit”. V těchto případech ho natřu máslem, sádlem, případně něčím jiným, podle toho o co si sám řekne, že zrovna potřebuje. Čerpá z toho novou sílu a pomáhá mu to energeticky zesílit.  

Autor: Vilemína

2.4.2020

2 Odpovědi

 1. Radka napsal:

  Dobrý den. Mám důležitou otázku. Můj buben najednou úplně změnil tóninu a ztratil svou hloubku. Potřebuje pomoc a ja vůbec nevím, co mám dělat. Mám ho první týden, vyráběla jsem ho na workshopu, takže spojení mám silné. Nemohu o něj teď přijít, moc ho potrebuji. Poradíte, prosím?

  • admin napsal:

   Pěkný den, Radko,

   ráda bych vám poradila, ale takhle na dálku nemohu posoudit, čím je ta změna způsobena.
   Nicméně pokud jste si buben vyráběla v rámci workshopu a máte s ním silné spojení, tak proč se neporadíte přímo s ním? Váš buben má svou duši/vědomí, se kterým je možné komunikovat a dozvědět se od něj, co právě potřebuje. Nebo se můžeme obrátit na lektora, který workshop vedl.

   Věřím, že se vám podaří odhalit, co váš buben trápí nebo co tou změnou vyjadřuje. 🙂

   Vilemína

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.