Vykuřování

Vykuřování

Vykuřování je prastará metoda sloužící k očistě těla i prostor, harmonizaci energií a duchovnímu růstu.
Využívali ho téměř všechny kultury po celém světě. I naši předci ve svých obydlích zavěšovali svazky bylin a pálili je na rozpálených kamnech nebo žhavých uhlících. Účinnost vykuřování je podložena mnoha tisíciletou praxí.

Vykuřování můžeme nazvat starobylou aromaterapií. Během něj se z rostliny uvolňují silice, které vdechujeme, a ty stimulují naše smysly. Každá rostlina má odlišnou vůni a účinky, kterými ovlivňují naši psychiku a zdraví.

Vykuřovat můžeme byliny, větvičky, jehličí, pryskyřici, dřevo, kůru, plody apod.

Vykuřování se využívá pro osobní energetickou očistu, a také pro čištění prostorů od nízké, negativní energie. Pomáhá dodat novou sílu, povzbudit samoléčivé síly a regenerovat organismus. Přispívá k navození duchovní atmosféry, relaxaci, uklidnění, vyladění nálady nebo rozvoji intuice a inspirace.

Největší vztah mám k rostlinám z naší domoviny, je v nich ukryta veliká síla. Jsme jimi obklopeni už od narození, a proto jsme si k nim schopni vytvořit silnější vztah, než k rostlinám, které jsou pro nás cizí.
Navíc si vykuřovací směsi nebo svazky mohu sama vyrobit, a to má pro mě daleko větší hodnotu, než když bych si je koupila. Vlastnoručně vytvořené vykuřovadlo má podle mých zkušeností i větší sílu a účinek.

Vykuřování je určitý rituál, a proto je k němu potřeba přistupovat vědomě, s pokorou a konkrétním záměrem, do kterého vkládáme svou své přání a energii.

Naše moderní civilizace na vykuřování už sice pozapomněla, ale postupně se začíná opět vracet do našich životů.
Stejně jako se u lidstva navyšuje vědomí, navracíme se k určitým hodnotám, víře a svým kořenům, inspirujeme se u našich předků a posilujeme k nim svůj vztah, obnovuje se i naše spojení s přírodou, ze které jsme všichni vzešli.

Autor: Vilemína

14.11.2019

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.