Pravé přátelství

Pravé přátelství

Pravé přátelství je jako vzácná květina, o kterou je třeba pečovat.

Pro mě je přátelství velice cenná hodnota. Když mám kolem sebe spřízněné duše, kterým se můžu zcela otevřít, projevit své city, sdílet myšlenky a prožitky, je to pro mě velice obohacující a vyživující.

V dnešní moderní a konzumní době, kdy máme přístup k velikému množství informací, a s přáteli můžeme komunikovat prostřednictvím internetu a sociálních sítí, se bohužel čím dál tím více vytrácí budování osobních vztahů.
Přátelství bývá často povrchní a nedáváme do něj naše srdce. Může v něm chybět porozumění, tolerance, podpora a laskavost.

Skuteční přátelé by si měli naslouchat, pomáhat si a podporovat, být k sobě upřímní a nebát se před druhým projevit své city. Když nás těší být vedle druhého, i když mlčí, nebo třeba pláče, je to skutečné přátelství. 

Někdy se ale stává, že jedna strana dává do přátelského vztahu více, než ta druhá, a tím se vztah může ocitnout v nerovnováze. Můžeme se pak cítit nenaplnění, frustrovaní a zklamaní z toho, že druhý nevnímá naše přátelství stejně. Pokud má přátelství pokračovat, měli by do něj své úsilí, energii a čas vkládat obě dvě strany alespoň podobným dílem.

Čím jsme starší, máme své rodiny, zaměstnání a další závazky, tím více míváme tendence na své přátele zapomínat. Je to ale veliká škoda, protože jednou, až se změní naše životní situace, nám dobrý přítel a společné prožitky, mohou začít chybět.

Pravých přátel je opravdu velice málo a měli bychom si jich více vážit. Proto popřemýšlejme o tom, jestli máme ve svém okolí skutečně pravé přátele, kteří se za nás postaví za jakékoliv situace, a jestli pro ně děláme tolik, kolik bychom chtěli.

Autor: Vilemína

11.11.2019

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.