Kameny a jak s nimi pracovat

Kameny a jak s nimi pracovat

Kameny jsou velice moudré a prastaré bytosti. Stejně jako stromy, byliny a další přírodní bytosti, i kameny mají své individuální vlastnosti a schopnosti. Pokud se dokážeme naladit na jejich jemnohmotnou energii a naslouchat jim, dokáží nám pomoci s nejrůznějšími obtížemi. Samozřejmě je potřeba se k nim chovat láskyplně a s úctou. 

Kameny nám mohou pomoci s dodáním odvahy, nové síly, sebevědomí nebo třeba tvořivostí. Pomohou nám zdolat naše strachy, úzkosti a další emoční stavy. Dokáží ovlivnit i naše tělesné obtíže. Ovšem podle mých zkušeností to dost záleží na tom, do jaké míry pracujeme s tématem, které naše potíže či onemocnění způsobilo, i po duchovní stránce. Proto kameny vnímám jako pomocníky, kteří nám svou energií pomáhají podpořit naše úsilí a snahy. Kameny mají také silné očistné a ochranné účinky. 

Každý kámen, stejně jako každý člověk, je jiný a má různé schopnosti, kterými oplývá. Vnímám rozdíly mezi kameny zemitými a nebeskými. 

Ty zemité na mě občas upozorňují v přírodě, třeba při procházce. Občas se mi nějaký kámen přikutálí do cesty a já slyším jeho volání. Takové kameny vnímám jako své spojence, kteří mi jsou ochotni pomoct s určitým záměrem, jako může být uzemnění, očista a jiné. Proto si je s jejich svolením, a také se svolením místa, ze kterého pochází, odnáším domů, aby byly v mé blízkosti a v případě potřeby je požádám o pomoc nebo radu. Zároveň je možné z těchto kamenů i “věštit”. 

Nebeskými kameny jsou pro mě nejrůznější krystaly, jako je křišťál, růženín, ametyst a další minerály. Tyto bytosti ke mně promlouvají velice jemným hlasem. Mají vysoké vibrace, a proto s nimi pracuji ve chvílích, kdy žádám o radu z vyšších sfér nebo třeba medituji. Jejich síly využívám pro harmonizaci energetického systému, při které si určité kameny pokládám na jednotlivé čakry. Nebo z nich vytvářím mandaly. Minerální kameny jsou také úžasnými nosiči informací, dají se naprogramovat na konkrétní záměr. Kámen pak můžete nosit v kapse jako svůj talisman, který vám pomůže ve chvílích, kdy to budete potřebovat. Velice účinné je, když dáte očištěný kámen na dno skleněného džbánu/karafy s čistou neperlivou vodou (ideálně studánkovou). Kámen svým působením harmonizuje vodu, která převezme jeho léčivé vlastnosti. 

Způsobů, jak spolu-pracovat s kameny je opravdu mnoho, a proto zde uvádím pouze pár, které pravidelně využívám. 

Vždy, když si pořídíte nový kámen, nezapomeňte ho očistit od starých a nežádoucích energií. Jednou za čas ho bude potřeba i nabít.  

K očistě ráda využívám vodu. Kámen dejte pod studenou tekoucí vodu z kohoutku, případně studánky, nebo ho ponořte přímo do proudu v potoku. Vnímejte svůj kámen, až bude očištěný, dá to sám najevo. Nejspíš ucítíte jeho novou sílu a čistotu. Nebo kámen naložte do vody s mořskou solí a nechte ho v ní několik hodin. Ovšem ne každému kamenu sůl vyhovuje, proto se nejprve ujistěte, že mu neublížíte. Poté ho opláchněte studenou vodou. 

Kameny nejčastěji nabíjím na slunci nebo na měsíci (při úplňku). Průzračné kameny a ty, které by na slunci ztratily svou barvu (měsíční kámen, perla, ametyst, růženín, vltavín a další) nabíjím na měsíci. Ostatní kameny nabíjím na slunci. 

Občas se stane, že kámen uvnitř praskne. To znamená, že splnil své poslání a dosloužil. Proto ho už dál nepoužívejte, už vám nemůže dál pomáhat. Raději ho vraťte do přírody, tam odkud vzešel. Můžete ho třeba zakopat do země, dát ke květinám nebo stromům. Vždy mu ze srdce poděkujte za jeho vedení a pomoc.

Nezapomínejme na naše přátele z minerální říše. Jsou tu pro nás, a když se jim otevřeme, můžeme uslyšet i jejich léčivé písně. 🙂  

Autor: Vilemína

3.6.2020

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.