Podzimní rovnodennost, Mabon, Alban Elfed

Podzimní rovnodennost, Mabon, Alban Elfed

Podzimní rovnodennost nastane 23.9.2022 ve 3:04. 

Tuto dobu oslavovali už naši předci a má kořeny v dávné minulosti. Můžete se setkat i s názvem Mabon nebo Alban Elfed, který slaví novodobí pohané.  

Podzimní rovnodenností začíná podzim. V tento čas jsou den a noc stejně dlouhé. Až do této chvíle světlo převládalo nad tmou. Nyní se ale kolo roku pootáčí, síla slunce slábne a přesouváme se do temnější části roku.

Podle tradice přírodních kultur, které se věnuji a s jejíž pojetím souzním, je tento svátek spojený s živlem země, fyzickým tělem, ženou (matkou), temnotou a transformací.

Podzimní rovnodennost je tedy oslavou harmonie mezi vnitřním a vnějším světem, plodnosti a posledních sklizní. Příroda se totiž začíná připravovat na zimní spánek. Proto poděkujme Matce Zemi za její dary, které nám poskytla v období hojnosti. Vychutnejme si poslední plody, které právě dozrávají – víno, jablka a hrušky. Udělejme si zásoby a začněme sbírat síly na zimu.  

Vyrazme na procházku do přírody, při které zrelaxujeme naši mysl, uvolníme nastřádané emoce, načerpáme novou energii a zregenerujeme se. Putování v přírodě nás může dovést k důležitým uvědoměním a obnovit naši vyrovnanost. Při té příležitosti také nezapomeňme obdarovat přírodní duchy. Pohostěte je třeba tím, co dobrého vám darovala vaše zahrada. 

Využijme toto období k odpočinku a zastavení se. Je dobré dokončit naše projekty a zamýšlet se nad těmi budoucími. Můžeme začít bilancovat nad tím, co vše se nám letos podařilo a s čím naopak spokojeni nejsme. 

Věnujme se své osobní očistě. Detoxikujme naše tělo pomocí bylinných čajů, zdravé a živé stravy nebo masáže. istěme náš domov, ukliďme ho a zbavme se veškerých věcí, které s námi už nejsou v souladu. Zkrátka pusťme ze života vše, co už v něm dál nechceme

Přeji vám krásný podzimní svátek rovnováhy, harmonie a hojnosti. 🙂

Autor: Vilemína

15.9.2022

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.