Podzimní rovnodennost, Mabon, Alban Elfed

Podzimní rovnodennost, Mabon, Alban Elfed

Podzimní rovnodennost nastane 23.9.2023 v 8:50.
Tuto dobu oslavovali už naši předci a má kořeny v dávné minulosti. Můžete se setkat i s názvem Mabon nebo Alban Elfed, který slaví novodobí pohané.
 
Podzimní rovnodenností začíná podzim. V tento čas jsou den a noc stejně dlouhé. Až do této chvíle převládalo světlo nad tmou. Nyní se ale kolo roku pootáčí a přesouváme se do temnější části roku, kdy ubývá sluneční světlo.
 
Podle tradice Twisted Hairs, které se věnuji, je tento svátek spojený s živlem země, fyzickým tělem, ženou = matkou, temnotou a transformací.
 
Podzimní rovnodennost je oslavou harmonie mezi vnitřním a vnějším světem, plodnosti a posledních sklizní. Příroda se již začíná připravovat na zimní spánek. Proto poděkujme Matce Zemi za její dary, které nám poskytla v období hojnosti. Vychutnejme si poslední plody, které právě dozrávají – víno, jablka, hrušky a další. Udělejme si zásoby a začněme sbírat síly na zimu.
 
O svátku můžeme vyrazit na procházku do přírody, která nám pomůže uvolnit naši mysl, ventilovat emoce, naladit se na bezprostřední dění a spočinout ve stavu všímavosti vůči nejrůznějším podnětům. Putování v přírodě nám zprostředkovává hlubší kontakt se sebou samým a s tím, co nás přesahuje. Díky tomu můžeme dojít k důležitým uvědoměním, obnovit naši vyrovnanost a načerpat novou energii. 
Při té příležitosti můžeme obdarovat i přírodní duchy. Pohostěte je třeba tím, co dobrého vám darovala vaše zahrada.
 
Využijme toto období k usebrání a odpočinku. Je vhodné dokončit a uzavřít naše projekty a zamýšlet se nad těmi budoucími. Můžeme bilancovat nad tím, co vše se nám letos podařilo, s čím spokojeni nejsme a co bychom chtěli změnit.
 
Věnujme se také své osobní očistě. Detoxikujme naše tělo například pomocí bylinných čajů, zdravé stravy nebo procedur (masáže, zábaly, koupele apod.). Očistěme náš domov, ukliďme ho a zbavme se veškerých věcí, které už nám nepřinášejí radost a nejsou s námi v souladu. Propusťme ze života vše, co už v něm dál nechceme.
 
Přeji vám hojnou podzimní rovnodennost. 
 
21.9.2023

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.