Rituál rakve

Rituál rakve

Rituál rakve slouží k očistě, uzavření životních situací a etap, ukončení vztahů, odpoutání se od minulosti a smíření. 

Je potřeba ho provést venku v přírodě. Ideálně na nějakém klidném, odlehlém místě.

Dopřejte si pro rituál dostatek času a soukromí, ať při něm nejste nikým rušeni.
  
Až budete připraveni a vyrazíte ven, požádejte vaše duchovní spojence, ať vás zavedou na místo, na kterém máte rituál provést.
 
Tento rituál se velmi hodí pro období v tzv. temné polovině roku (začíná Dušičkami).

Popis rituálu

Přípravná část:
V symbolické rakvi, kterou budete pohřbívat, odložíte svá očekávání, touhy, iluze, emoční bolesti, převzaté vzorce chování a myšlení apod., které vás trápí v souvislosti s vaším záměrem.
Tento rituál je pohřeb. Něco při něm ukládáte k odpočinku a loučíte se s tím. Důležité je, abyste při něm uvolnili i vaše emoce. Rituál může být velice emocionálně silný, ale v tom právě spočívá jeho síla.
Připravte si veškeré věci, které jsou spojeny s vaším záměrem, a které budete pohřbívat (např. dopis, fotky, symbolické předměty apod.). Prosím, myslete přitom i ekologicky a zbytečně nezatěžujte Matku Zemi předměty, které jsou obtížně rozložitelné a mohly by ji zatěžovat. 
Obstarejte si černou svíci a také nějakou krabičku/truhličku, která bude symbolizovat rakev. Krabičku si pomalujte a vyzdobte tak, aby rakev skutečně připomínala. Do ní posléze uložíte veškeré věci.

Rituální část:
Na místě, kde chcete rituál provést, nejprve vykopejte dostatečně velkou jámu, do které se vejde rakvička (krabička). Promlouvejte přitom k Matce Zemi s láskou a úctou. Poděkujte jí, že vám dala svolení do ní pohřbít rakvičku s předměty. 
Poté začněte mluvit k černé svíčce a řekněte jí, jaký je váš záměr. Přiložte si rakvičku na určitá místa na vašem těle, kde cítíte nějaké napětí a bolest. Požádejte ji, aby ji do sebe nasála. Svíčku zapalte a poproste ji, ať spálí a přetransformuje veškeré vaše smutky, vztek, křivdy a emoční bolesti. Svíci nechte hořet po celou dobu rituálu.
Pokud máte něco, co chcete ještě spálit (např. dopis, fotky atd.), udělejte to. Popel těchto věcí pak dejte do rakvičky. Rakvičku s popelem a dalšími věcmi uzavřete.
Rakvičku označte názvem/jménem a daty (např. “partnerský vztah s Petrem K., 2011-2021” nebo “moje emoční trauma z dětství” apod.). 
Omotejte si kolem srdce, pasu (nebo jiného místa) provaz/šňůru. Ten bude symbolizovat vaše energetické pouto, přes které jste spojeni s určitým člověkem/věcí/situací (podle toho, co je záměrem vašeho rituálu). Druhý konec provazu omotejte kolem rakvičky. Vezměte si nůžky/nůž a až budete připraveni, přestřihněte vaše pouto (šňůru). Obě části provazu položte na zavřenou rakvičku do jámy.
Rakvičku zakopejte a zasypte hlínou. Místo ještě můžete vyzdobit – dát na něj květiny, křížek apod. Svíčku si vezměte sebou domů a nechte ji celou dohořet. Možná, že si v jejím vosku všimnete nějakých symbolů/znamení, které něco vypovídají o průběhu vašeho rituálu.

Při rituálu si neustále připomínejte svůj záměr, buďte při něm vědomí a všímaví na to, co se kolem vás děje.

Na závěr rituálu proveďte důkladnou energetickou očistu, např. pomocí koupele se solí nebo vykuřování. Očistěte místa, na kterých ještě cítíte nějaké napětí, tíhu a bolest. 

Je docela možné, že při rituálu zaznamenáte nějaké znamení nebo se vám může zdát sen, ve kterém můžete dostat určitou zprávu. Takže se pokuste být následující dny po provedení rituálu co nejvíce vnímaví.

Autor: Vilemína

28.12.2021 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.