Silová místa a léčení krajiny

Silová místa a léčení krajiny

Každé místo má svého ducha a svou sílu. Dokonce i náš domov, místo na kterém žijeme, má svou specifickou energii. A to takovou, jakou my sami vyzařujeme.
 
Mnohokrát jsem v přírodě narazila na místa, která byla velice slabá, ztratila svou sílu. Nebo místa, na kterých jsem se necítila příjemně, vnímala jsem na nich určitou bolest, smutek nebo třeba zneuctění. Stejně jako lidé, i místa totiž ztrácejí svou sílu.

Když jsem se minulý rok vypravila na proslulou Pravčickou bránu (kterou mám téměř hned za domem), byla jsem velice překvapena. Místo, o kterém se toho tolik píše a mluví, místo, které je tím nejvyhledávanějším v Českém Švýcarsku a chybí mu síla? Kam se vytratil duch místa, proč mu chybí genius loci?
Je to vskutku jednoduché – místo je oslabeno davy lidí, kteří sem proudí a zanášejí ho svými nízkými vibracemi. Často také k místu nepřistupují s úctou a pokorou, přírodu si podmaňují a znásilňují. Když jsem Pravčickou bránu opět navštívila v zimě, cítila jsem velikou úlevu. Ducha místa jsem opět vnímala, obnovoval svou sílu.

Některým místům může také chybět část duše. Tu je potřeba navrátit, aby místo opět mohlo být celistvé a v rovnováze.
Kousek od mého domova takové místo je. Proto jsem se na něj vydala a při šamanské cestě nalezla ztracenou část jeho duše. Přinesla jsem mu ji zpátky a vdechla ji do něj. V tu chvíli jsem měla pocit, jako by místo znovu ožilo. Byl to nádherný zážitek!

Jiná místa zase mohou vyžadovat léčení. Pravděpodobně se na nich budeme cítit nepříjemně a stromy na nich mohou být nemocné. K léčení místa může pomoct třeba určitý rituál, zpívání léčivých písní, vytvoření oltáře atd.
Před časem jsem na takové místo narazila při putování v tichu, které pořádám. Je jím známý Dolský mlýn, který mě zaujal svou nízkou energií a nelibými pocity, které mě provázely v blízkosti pozůstatků mlýna.
 
Možností, jak pomoci krajině, ve které žijeme, je opravdu mnoho. Můžeme třeba uklidit les od odpadků, vyčistit studánku atd. Na přírodu se stačí jenom naladit a vnímat její signály, kterými na sebe upozorňuje. 
Já sama s touto cestou hluboce souzním. Naplňuje mě a činí mě šťastnou, když se mohu na léčení podílet a prospět tím naší zemi, krajině, druhým lidem i sama sobě. 
 
Autor: Vilemína
 

11.8.2021

Jedna odpověď

  1. Dobrý den Vilemínko, Váš článek mě zaujal a také potěšil. Je málo lidí kteří se o přírodu zajímají a starají se o ní. My jsme s manželem v lese denně pracujeme tam. Jen o víkendech nebo když prší jsme doma, v lese je nádherně a já mám také takové pocity z různých míst někdy i takovou úzkost že tam nechci jít. Ráda bych věděla jak se takoví oltář v přírodě vytváří protože bych ho tam vytvořila. S pozdravem a přáním hezkého dne Zdeňka.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.